Japonia ciekawostki – z czego słynie Kraj Kwitnącej Wiśni

Ciekawostki o Japonii

Japonia – kraj kontrastów, który zadziwia praktycznie na każdym kroku. Odwiedzając to azjatyckie państwo nie mogłem się nadziwić, już podczas pierwszej wizyty w… toalecie. Oto ciekawostki z tego kraju.

Już na wstępie wspomniałem o japońskiej toalecie. Odwiedzając za potrzebą japońską toaletę podczas mojej pierwszej wizyty na lotnisku w Tokio przeżyłem szok. Wchodząc do kabiny zamiast prostego sedesu, zauważyłem kokpit z tysiącem przycisków. Jego obsługa naprawdę nie należała do najłatwiejszych, jednak po dosyć długim czasie, w końcu dałem sobie radę z jego obsługą.

Ludzie w Japonii są przeważnie uśmiechnięciu – począwszy od tych pracujących w sklepach, a skończywszy na tych, którzy po prostu idą ulicą. Żaden Japończyk nigdy w normalnej relacji nie będzie dla nas niemiły. Jeśli zapytamy go o drogę, wskaże nam drogę – nawet tą w złym kierunku. W sklepie kupując najdziwniejszą rzecz, ukłoni się, uśmiechnie i zwróci resztę (jeśli taka będzie) trzymając ją w dwóch dłoniach. Jeśli chcesz obejrzeć najdziwniejsze programy telewizyjne, to tylko w tym kraju.

W Japonii jest także wiele opuszczonych miejsc. Japończycy nazywają je Haikyo. Jednym z nich jeszcze opuszczone wesołe miasteczko Nara Dreamland. Powstało ono na wzór amerykańskiego Disneylandu. Było po prostu jego podróbką. Funkcjonowało prężnie do 2006 roku – wtedy nastąpiło jego oficjalne zamknięcie. Do tego czasu pamiętali o nim jedynie turyści i rządni wrażeń Japończycy. Zwiedzanie tego miejsca było nielegalne, można było zostać nawet aresztowanym przez policje bądź po prostu zapłacić karę grzywny.

Ciekawą tradycją w Japonii jest także zwyczaj spędzania świąt Bożego Narodzenia w KFC. Zwyczaj praktykowany jedynie w tym kraju, jednak Japończykom przypadło do gustu spędzanie świąt – mimo, że Chrześcijanie stanowią niecały jeden procent w całym kraju – przy kubełku z amerykańskiego fast fooda.

Ostatnim ciekawym faktem jest arbuz. Znacie je jedynie w kształcie przypominającym kule? W tym azjatyckim kraju zjecie także arbuzy kwadratowe! Niestety wcale nieróżniący się w smaku, a znacznie różniący się w cenie. Około 10 krotnie droższe. Jednak występują także bardziej zmysłowe kształty. Na przykład w kształcie serca – jednak w tym wypadku należy już przeznaczyć 160 dolarów.

Źródło: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/334-japonia-ciekawostki

Ocena czytelników
[Total: 2 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *