Ciekawostki o Niemczech – z czego słyną Niemcy?

Ciekawostki o Niemczech

Ciekawostki o Niemczech – jeśli wybierasz się do naszego zachodniego sąsiada, poznaj sekrety tego kraju. Dowiedz się jaki jest najpopularniejszy niemiecki festiwal, ile jest tam rodzajów piw, a także gdzie uznawane jest ono za jedzenie.

Niemcy słyną z dobrze rozwiniętej sieci autostrad

Sieć autostrad w tym kraju należy do bardzo dobrze rozbudowanych. Zgodnie z danymi z 2017 roku wynosiła ona 12 996 km długości. Na większości odcinków nie została określona prędkość maksymalna. W odniesieniu do autostrad w Niemczech istnieje pojęcie prędkości zalecanej, która wynosi 120 km/h. Do tej pory poruszanie się pojazdem na autostradzie było darmowe. Zmieni się to w październiku 2020 roku, kiedy to każdy turysta będzie musiał uiścić opłatę.

Najpopularniejszy niemiecki festiwal

To bez wątpienia Oktoberfest, czyli “Święto Październikowe”. Obchody odbywają się każdego roku w Monachium. Ten zwyczaj narodził się podczas zaślubin księcia Ludwika i jego ukochanej księżniczki Teresy 12 października 1870 roku. Choć była to poważna impreza, miała ona charakter festynu. Wydarzenie dostarczyło wiele radości mieszkańcom miasta, dlatego władze zdecydowały o organizacji podobnego w kolejnych latach. I tak z roku na roku zyskiwało na popularności, aż przybrało obecny charakter. Pierwotnie Oktoberfest był organizowany w październiku, jednak w 1872 roku zdecydowano zmienić ramy czasowe na ostatni weekend września. Podczas tego festiwalu sprzedaje się blisko 40% rocznych zasobów piwa w kraju.

Niemcy ciekawostki

 1. To idealny kraj dla wielbicieli złotego trunku. W Niemczech produkuje się ponad 6 tysięcy rodzajów piwa. Co ciekawe, w Bawarii napój ten uznawany jest za jedzenie.
 2. Jak wygląda tradycyjne niemieckie śniadanie? Po prostu biała kiełbasa i kawa.
 3. Kupując kiełbasę Niemiec ma do wyborów ponad tysiąc rodzajów.
 4. Niedziela handlowa w Niemczech? To niemożliwe. Tego dnia wszystkie sklepy są zamknięte.
 5. W przeciwieństwie do Polski, spożywanie alkoholu na ulicy jest dozwolone.
 6. Choć picie piwa na ulicy jest legalne, to pokazanie gestu środkowego palca jest zabronione. Jeśli taka osoba zostanie złapana na gorącym uczynku, ma prawo do wypisania mandatu.
 7. Więzień podejmujący próbę ucieczki z zakładu karnego nie otrzyma dodatkowej kary. Wynika to z prostej zasady – każda osoba chce być wolna i po prostu ma do tego prawo.
 8. Najpopularniejsze nazwisko w Niemczech to Müller.
 9. Zwyczaj trzymania kciuków na szczęście został spopularyzowany właśnie w Niemczech.
 10. W niemieckiej szkole najgorszą oceną jest 6, zaś najlepszą 1.
 11. Tradycja przystrajania drzewek na święta wywodzi się właśnie z tego kraju.
 12. Najdłuższy wyraz w języku niemieckim składa się z 80 liter.
 13. Miastem z największą ilością mostów na świecie jest Hamburg.
 14. Najwyższy budynek w Niemczech mierzy 259 metrów. Commerzbank Tower mieści się we Frankfurcie.
Ocena czytelników
[Total: 1 Average: 5]