Ukraina – dlaczego warto pojechać tam na wakacje?

Z naszym wschodnim sąsiadem mamy wiele wspólnego – historię, kulturę i nawet podobny język. Jak się okazuje Ukraina to idealny kraj na wakacje. Wszystkich chętnych zgłębienia wiedzy dlaczego warto pojechać na Ukrainę, zachęcam do przeczytania poniższego tekstu.

Ukraina jako kierunek podróżniczy jest praktycznie świeżym wyborem wśród turystów. Często bywa przeoczana i zamiast wakacji u naszych sąsiadów wybieramy dalsze kierunku jak Chorwacja, czy Hiszpania. Ukraina posiada jednak wiele do zaoferowania osobom podróżującym raz do rok, ale także tym wyjeżdżającym częściej.

Najczęściej odwiedzane miasto – Lwów

Największe miasto leżącej najbliższej granicy z Polską – Lwów – to miasto najczęściej odwiedzane przez polskich turystów. Język polski można usłyszeć praktycznie na każdym kroku. Doświadczony turysta zwiedzi większość zabytków znajdujących się na terenie miasta w jeden dzień. Odwiedzi wtedy najważniejsze punkty, takie jak wpisane na listę UNESCO w 1998 roku Stare Miast, liczne katedry i sobory, czy też inne monumentalne budowle. Osobiście zalecam jednak pozostać we Lwowie co najmniej trzy dni – wystarczy to na poznanie kultury ich mieszkańców, zagłębienie się w większość uliczek, a także spróbowanie kuchni ukraińskiej.

Kolejny cel – Kijów

Kijów to kolejny cel wycieczkowy. W moim odczuciu, mimo iż jest to stolica, to Lwów był nieco droższym miastem. W samym Kijowie pierwszym punktem, do którego zmierzają turyści jest Majdan, czyli Plac Niepodległości. Ten główny kijowski plan jest miejscem, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości państwowe, czy wydarzenia kulturalne. W 2002 roku przeprowadzono tutaj przebudowę. Do dziś można tam dostrzec ślad historyczny tragicznych wydarzeń rewolucyjnych, tzw. euro-majdanu.

Jak dostać się na Ukrainę?

To pytanie zadaje sobie wiele osób planujące wyjazd do tego kraju. Najłatwiej mają osoby znajdujące się przy granicy. Z Rzeszowa codziennie odbywa się kilka kursów do Lwowa. Z innych większych miast można dostać się do Lwowa albo autobusem – należy mieć jednak świadomość, że będzie to dość długa podróż. Na dodatek kontrola na granicy może trwać nawet kilka godzin (w zależności od korku). Coraz więcej przewoźników lotniczych oferuje loty do tego miasta za dość przystępne pieniądze. Z kolei do stolicy Ukrainy najłatwiej dolecieć samolotem. Można także pomyśleć o wcześniejszym dotarciu do Lwowa, a następnie za około 50 zł dostać się pociągiem do Kijowa.

Ile kosztuje taki wyjazd?

Generalnie na Ukrainie jest o wiele taniej niż w Polsce. Za obiad dla jednej osoby w restauracji zapłacimy około 10 zł. Bilety na komunikację także są dosyć tanie. Najdroższym elementem naszej podróży najprawdopodobniej będą bilety lotnicze bądź autobusowe. Niemniej zachęcamy do odbycia takiej podróży.

Poznaj także ciekawostki o Ukrainie.

Ocena czytelników
[Total: 2 Average: 2.5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *